április 2024
Szent György napok Óbudán
2024. április 27.
ÚJ IDŐPONT! Akadálymentes séta Óbuda egykori főutcáján
Az Óbudai Múzeum hosszas előkészítés után, az Önkormányzat közreműködésével, a fenti címen hirdeti meg legújabb programját, amelynek keretében az idei Mobilitási héthez kapcsolódóan először tartjuk meg akadálymentes sétánkat kerekesszékes és babakocsis látogatóiknak.

A várható esős időjárás miatt a sétát az esőnapon, szeptember 25-én, vasárnap 11 órától tartjuk meg.

Guruljanak velünk Óbuda egykori főutcáján, és hallgassák meg, mit mesélnek a házak, terek, szobrok és templomok Óbudáról az ókortól napjainkig!

A séta útvonala kerekesszékkel és babakocsival akadálymentes, de számítani kell Óbuda jellegzetes macskaköves részeire.

Sétánkat igyekeztük úgy szervezni, hogy a lehető legkevesebb útszakasz essen a macskaköves burkolatra, de teljesen nem tudjuk kikerülni, így kérjük, készüljenek fel néhány rövidebb ilyen szakaszra! A séta során kísérő kollégáink segítségére bármiben számíthatnak, forduljanak hozzájuk bizalommal!

A kb 1,5 km hosszú séta útvonala: Flórián szobor (Fogadalmi szoborcsoport/oltár) – Serfőző utca – Szent Péter és Pál Templom – Óbudai Zsinagóga – Goldberger Textilipari Gyűjtemény (akadálymentes mosdó) – Lajos utca – Amfiteátrum – Bokor utca – Csemete utca –Puskás Öcsi tér – Kolosy tér (akadálymentes mosdó és vendéglátóegység)

A séta a Kiscelli posta melletti Flórián szoborcsoporttól (a Vörösvári – Pacsirtamező – Tavasz – Szentendrei utak találkozásánál elhelyezkedő térről) indul szeptember 25-én, délelőtt 11 órakor. A séta időtartama kb. 2 óra.

A séta ingyenes, max. létszám: 15 fő babakocsival vagy kerekesszékkel + kisérő, ha szükséges.
Érdeklődés és regisztráció: programok@obudaimuzeum.hu