április 2024
Szent György napok Óbudán
2024. április 27.
BETELT! - Óbudai írók nyomában - tematikus séta

Óbuda szerencsés településnek mondhatja magát, hiszen hosszú története során számos kiváló írónak és költőnek volt az otthona, ihletője.

Az Óbudai Múzeum új tematikus városi sétája az Óbudán korábban élt írók lakhelyeit, valamint az életükhöz, munkájukhoz kapcsolódó helyszíneket mutatja be. A program szorosan kötődik a múzeum írókat bemutató időszaki kiállításához. A kiállítás anyagában szereplő 28 óbudai író összes lakhelyét nem tudja a távolság- és időkorlát miatt a séta bemutatni, de a legtöbb helyszínre ellátogatunk.

A séta tervezett útvonala: ÓM bejárat-recepció/Szentlélek tér-Fő tér-Hídfő utca-Kórház utca-Vöröskereszt utca-Kórhát utca-aluljáró-Flórián tér-Szőlő utca-Solymár utca-Zápor utca-Selmeci utca-Beszterce utca-Selmeci utca (gyalogátkelő)-Bécsi út-Nagyszombat utca-Árpád fejedelem útja-Textilgyár utca-Lajos utca-Zichy utca-Templom utca-Korona tér.

A sétán bemutatott írók és egykori lakhelyeik (17 személy): Krúdy Gyula, Kerényi Grácia, Megyesi Gusztáv, Szomory Dezső, Móra László, Tamkó Sirató Károly, Varannai Aurél, Féja Géza, Galsai Pongrác, Gelléri Andor Endre, Halász Gábor, Kassák Lajos, Orbán Ottó, Toldalagi Pál, Göncz Árpád, Nagy László, Szécsi Margit.

A séta időpontja: április 20., szombat 10.30-12.30
A séta időtartama: kb. 2 óra.
Vezeti: Horváth Péter, történész-muzeológus

A séta az Óbudai Múzeum recepciójától indul. A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Max. létszám: 25 fő. Regisztráció: https://forms.office.com/e/7uFy9t5H8k

Adatvédelmi szabályainkról (GDPR) itt tájékozódhat: https://obudaimuzeum.hu/wp-content/uploads/kozerdeku_informaciok/om_adatkezelesi_tajekoztato_202303.pdf