április 2024
Szent György napok Óbudán
2024. április 27.
Kulturális Örökség Napjai - Szeptember 19-20.

A Kulturális Örökség Napjai az Európai Örökség Napok (European Heritage Days) magyarországi eseménysorozata, amelyet immár ötven országban rendeznek meg évről évre. Magyarországon is több száz érdekes műemléket tekinthetnek meg az érdeklődők, akik egy-egy izgalmas programon vagy tematikus sétán is részt vehetnek. A Kulturális Örökség Napjai több mint 30 éve mind a vendéglátók, mind pedig a látogatók számára az épített örökség, a régészeti és természeti kincsek ünnepe. Az Óbudai Múzeum az alábbi programmal várja látogatóit:

2020. szeptember 19., szombat 10.00-11.00 Templomok a talpunk alatt. Tárlatvezetés a föld alatt – BETELT!

Az Óbudai Múzeum pincéjében látható kiállítás a mai Fő téren állt két középkori templom történetét mutatja be. Kevesen tudják, hogy Óbuda a 11. századtól 1343-ig királyi, majd a török időkig királynéi központ volt. A város középkori épületei azonban áldozatul estek a tatárok és a törökök pusztításainak, majd a Zichyek és a lakosság építkezéseinek. Így ezen épületek romjai nagyrészt a „talpunk alatt” rejtőznek. Felszín alá vezető programunk során látogatóink nem csupán az egykori Szűz Mária és Szent Péter templom történetét ismerhetik meg, hanem a 11-14. században Óbudán működő királyi, királynéi központot és Piast (Lokietek) Erzsébet királyné mecénási tevékenységét is. A tárlatvezetés az Óbudai Múzeum recepciójáról indul.

Max. létszám: 20 fő

A program ingyenes, regisztráció: programok@obudaimuzeum.hu

A Kulturális Örökség Napjai teljes kínálatát itt találja: www.oroksegnapok.gov.hu

A Kulturális Örökség Napjai alkalmából ezen a hétvégén az Óbudai Múzeum valamennyi kiállítása ingyenesen látogatható!