május 2024
2024. május 21.
Középkor kölcsönben - műtárgybemutató a Műtárgyak Éjszakáján
2024. május 23.
Szavazz az Óbudai Múzeum Év műtárgyára!
2024. május 23.
ELMARAD!!! - Kirándulás Balatonlellére, a "Mesteri porcelánok, porcelán mesterek" című Hüttl tárlat megtekintése

Utazó Hüttl kiállításunk idén májusban Balatonlellére érkezett. Aki szeretné ezt a kiállítást szakértő vezetéssel, egy kis extra látnivalóval fűszerezve megtekinteni, és esetleg még csobbanna is egy utolsót a Balatonban, tartson velünk!

A részletes program:
Indulás: 8.35 Budapest, Déli pályaudvar, gyülekező a vágány elejénél 8.15-kor
Érkezés Balatonlellére (MÁV mentrend szerint): 10.23
A vonatút során munkatársunk szívesen mesél az Óbudai Múzeum porcelán gyűjteményéről és a Hüttl családról.

Program:
11.00-12.15
Tárlatvezetés a Városi Művelődési Házban (Kossuth utca 2.), a „Mesteri porcelánok, porcelán mesterek” című kiállításban, ahol kollégánk tárlatvezetésével megismerkedhetnek Hüttl Tivadar és porcelángyára történetével és a szebbnél szebb porcelánokkal.
Ezután átsétálunk a Hüttl villába (Napospart utca 6.).

12.30 – 13.30
A Hüttl villa átalakítás alatt van, de a tulajdonosok jóvoltából megtekinthetjük a ház falán, az Óbudai Múzeum kezdeményezésére elhelyezett emléktáblát, valamint – különleges engedéllyel – az épületben megmaradt 2 gyönyörű, csempés kályhát, és felmehetünk a toronyba, ahol gyönyörködhetünk a csodás balatoni panorámában, ahogy egykor Hüttl Tivadar és családja tette.
A programokat tartja: Benyóné Dr. Mojzsis Dóra, az Óbudai Múzeum régész-muzeológusa, a kiállítás kurátora

Délután szabad program, ebéd, fürdőzés.

Lehetőség további 2 kiállítás megtekintésére:
„Szalay” – A balatonlellei nemesi család története – enteriőr kiállítás a Szalay család hagyatékából
„Quo Vadis – Hová mész” – Almády István balatonlellei festőművész kiállítása

Étkezésre ajánlott helyek: Kedvesem Bisztró, Nádfedeles Nosztalgia Halsütő, Móló Halsütő. Fagylaltozók: Zsúr Café & Fagylaltozó, Puncs.

Balatonlellén több szabadstrand is található, érdemes fürdőruhát és törölközőt hozni az útra.

Visszaút: 18:34 Balatonlelle, vasútállomás, gyülekező 18.15-kor
Érkezés Budapest Déli pályaudvarra (MÁV mentrend szerint): 20.24

Ára: 3.990 Ft, plusz az útiköltség, amit a jelentkezés lezárása után, az egyéni kedvezmények függvényében kalkulálunk; a csoportos kedvezmény igénybevételével az oda-vissza út maximálisan 5100 Ft/fő. Az ár tartalmazza a belépődíjat, valamint a szakmai tárlatvezetést a Hüttl kiállításban és a villában, de nem tartalmazza az étkezést és egyéb költségeket, valamint a biztosítást, ami egyénileg intézendő.

A program regisztráció köteles, a max. létszám: 20 fő.

Regisztráció augusztus 15-ig: https://forms.office.com/e/yuE1cUAiHh

A program min. 15 fő jelentkezése esetén indul. A regisztráció után emailben küldjük a fizetésre vonatkozó részleteket.