CARPET OF FLOWERS - Akvarellfestő workshop

Akvarellfestő workshop a „Bán-Lazetzky. Egy óbudai művészcsalád „című időszaki kiállításunkhoz kapcsolódóan. A workshop lehetőséget kínál a kiállításban látható műtárgyak készítésének, technológiájának megismerésére, az akvarellfestés technikai megoldásainak megértésére. Lazetzky Rezső professzionális akvarell tájképeinek, valamint textilmintatervező és rajzoló tevékenységének nemcsak a technikai, művészi hátterét láthatja a látogató, hanem szakavatott iparművész irányítása alatt ki is próbáhatja, hogy milyen volt az 1920-as években egy nyomógyár mintarajzoló műhelyében motívumokat rajzolni és tervezni, valamint milyen lehetett individuális alkotóként, ettől teljesen eltérő technikával és elméleti megközelítéssel lírai táj-és életképeket festeni.

Időpont: 2020. április 5. vasárnap 14.00-17.00 óráig

Ára: 5.000 Ft /fő

A workshopot vezeti: Szentgáli-Varga Szilárd akvarell- és porcelánfestő iparművész

Tárlatvezetés:
A workshop előtt a résztvevők számára ajándék kurátori tárlatvezetést tartunk a „Bán-Lazetzky. Egy óbudai művészcsalád” című kiállításunkban, ahol a résztvevők inspirációs ötleteket is meríthetnek a későbbi alkotómunkához.

Tudnivalók:

Létszám: 4-12 fő/foglalkozás

Jelentkezés a programok@obudaimuzeum.hu email címen, a számlázási név és cím megjelölésével. A részvételi díjat a visszaigazolt jelentkezést követően egy összegben kérjük átutalni az Óbudai Múzeum 12001008-01049903-00100009-es számlaszámára. A számlát a workshopon adjuk át a résztvevőknek vagy postázzuk.

Helyszín: Óbudai Múzeum, 1033 Budapest Fő tér 1. bejárat a Szentlélek tér felől

A workshopot vezeti:
Szentgáli-Varga Szilárd, porcelán mesterfestő, a Herendi Porcelánmanufaktúrában eltöltött 15 év alatt sajátította el a porcelánfestő szakma mesterfogásait, majd a leghíresebb nyugat-európai porcelánmanufaktúrákba tett tanulmányútjain képezte tovább magát. Művészeti arculata kialakulásában meghatározó szerepet játszottak a Meisseni Manufaktúrában, a Müncheni Művészeti Akadémián, a Berlini Királyi Manufaktúrában, valamint a Nymphenburgi Manufaktúrában eltöltött porcelánfestészeti tanulmányok. Művészi munkái hazai és külföldi gyűjteményekben egyaránt nagy számban találhatók, ám emellett szívesen és gyakran tart porcelánfestészeti bemutatókat, foglalkozásokat gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt.