március 2024
Kakkuktojás kereső játék a tavaszi szünetben!
2024. március 28.
tavaszi Klarissza séta
2024. április 4.
2021 ŐSZI CSALÁDI PROGRAMOK

2021 őszén ismét izgalmas programokkal, családi nyomozással, alkotómunkával várjuk a családokat!

2021. szeptember 25-26., szombat-vasárnap 10.00-18.00 Lipem-lopom a szőlőt – Önállóan használható családi nyomozójáték

Nagy a baj, a szüreti mulatságon éppen a Borkirály díjnyertes borának veszett nyoma! Vajon ki lehetett a tettes? A nyomozók ugyan sok résztvevőt kihallgattak, de a tanúvallomások alapján neked kell fényt derítened a titokzatos tolvajra… A múzeum helytörténeti kiállításában dézsák és szőlőtőkék között rejlenek a nyomok, és ha sikerrel jársz, egy „aranytallér” üti a markodat!

Az önállóan használható játékhoz csupán egy QR kód leolvasására alkalmas mobiltelefonra van szükség. (Ajánlott látogatás előtt az applikációt letölteni a készülékre.)

A nyomozáshoz szükséges táska és a jegyzőkönyv, valamint a játék végén az „aranytallér” a recepción vehető át.

A játék ingyenes, belépőjegy váltását követően szabadon használható. III. kerületi lakosoknak a belépés is díjtalan.

Ajánlott korosztály: 10 éves kortól. A játék időtartama: kb. 1 óra

A programhoz nincs szükség védettségi igazolványra.

2021. október 16., szombat 10.00-12.00 A színtelen erdő – Őszköszöntő családi délelőtt

Szerettek az őszi színekben pompázó természetben sétálni? De vajon mi történne, ha az erdő elveszítené pompás öltözékét? Hogyan segíthetnénk visszaszerezni az elveszett színeket?

A délelőtt folyamán egy keretmese révén elrepülünk a plüssjátékok birodalmába és lerajzoljuk saját elvarázsolt erdőnket. Majd útra kelünk a múzeum tárgyai között, hogy megleljük a varázsceruzákat, amelyek segítségével újra felöltöztetjük az átokkal sújtott erdőt színpompás köntösébe. A jutalmul kapott gyöngyökből pedig mindenki elkészítheti saját, ezerszínű kaleidoszkópját!

Ajánlott korosztály: 7-10 év

Max. létszám: 10 fő gyermek + felnőtt kísérőik (védettségi igazolvánnyal)

A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Regisztráció: Szundi Anett múzeumpedagógus, szundi.anett@obudaimuzeum.hu +36 70 685 2381

2021. október 30-31., szombat-vasárnap 10.00-18.00 Óbudai csillagutazás – Önállóan használható óriás társasjáték

Üstökösökön, csillagokon lépdelve oldd meg a feladatokat, juss el Nyuszival a Holdra és hozzátok le a sajtot Egérkének! De vigyázz, a világűr számtalan veszélyt tartogat! Élő társasjátékunk a kiállított műtárgyak és a „Játék a városban” című meséskönyvünk alapján készült. A könyvben Szabó T. Anna verseit Molnár Jacqueline illusztrációi keltik életre.

Az egész kiállítást lefedő társasjátékban a gyerekek a bábuk, akik egy felszerelt felfedező táska és Holdnapló segítségével vágnak neki a kalandnak. Jutalmuk pedig nem csupán Egérke boldogsága, hanem a játék főszereplőit ábrázoló matrica!

A játék időtartama kb. 60-90 perc. Ajánlott korosztály: 6-99 éves korig

A felszerelt táska és a Holdnapló, a játék végén pedig az ajándék a recepción vehető át. Jelenleg egyszerre 7 táska érhető el.

A játék a múzeum nyitvatartási ideje alatt bármikor, előzetes regisztráció nélkül, belépőjegy váltása mellett ingyenesen használható. III. kerületi lakosoknak a belépés is díjtalan.

A játékban való részvételhez nincs szükség védettségi igazolványra.

2021. november 13., szombat 10.00-12.00 „Hatan vannak a mi ludaink…” – Márton-napi családi délelőtt

A délelőtt folyamán elkóborolt kislibák segítségével járjuk be a múzeum tereit és ismerkedünk a Márton-napi szokásokkal. A mondókákkal és találós kérdésekkel teli kaland után pedig lámpást készítünk.

Ajánlott korosztály: 7-10 év

Maximális létszám: 10 fő gyermek + felnőtt kísérőik (védettségi igazolvánnyal)

A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Szeretettel várjuk a családokat ősszel is a múzeumban!