A hajdani gyári közösségek legnagyobb részét az ipari munkások alkották, akik kemény munkájukkal biztosították a zavartalan termelést. A gyári munkások világa egy önálló, sokáig zárt közeget jelentett, ahol sajátos viszonyok uralkodtak.
Az Óbudai Hajógyár munkásai közül sokan kamaszkoruktól a nyugdíjazásukig dolgoztak valamelyik műhelyben, szakértelmüket és tudásukat átadva az új nemzedéknek.
Kik és milyen körülmények között dolgoztak a hajógyárban, milyen hatással voltak rájuk a külvilág eseményei, hogyan kapcsolódtak ki, hol laktak és hogyan éltek? Ezekre és sok más, a hajógyári munkások életét bemutató kérdésre kaphatnak választ a Hajógyári Horizontok következő előadásán, sok-sok képpel.
Tartja: Horváth Péter történész-muzeológus
Időpont: 2026. április 9., csütörtök 17.00 – 18.00
Max. létszám: 30 fő
Helyszín: Esernyős Kamaraterem (1033 Bp., Fő tér 2., a Óbudai Múzeumtól 1 percre)
Az előadás ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Regisztráció: https://app.minup.io/book/obudai-muzeum/events/618f207a-dbc2-42a8-a08c-6eefd34ec6bd
Adatvédelmi szabályainkról itt tájékozódhat: https://obudaimuzeum.hu/wp-content/uploads/kozerdeku_informaciok/Adatkezelesi_tajekoztato_OM_20251125.pdf