október 2024
„Királyok, nemesek, polgárok asztalánál" – Hüttl Tivadar porcelánjai, mint az étkezés és mint a státusz szimbólum eszközei
2024. október 18.
Ízek, konyhák, receptek - Kalandozás a babakonyhák világában
2024. október 25.
„A császártól a hentesig” – szubjektív tárlatvezetés Vakulya Lászlóval az Albert kiállításban
2024. október 26.
Eat-Art – Művészet-e az étkezés? – Készítsünk ehető alkotásokat!
2024. október 30.

Múzeum Pedagógia

Válasszon rovataink közül

Pedagógia
A dokumentum Óbuda belvárosának csoportos felfedezéséhez és a városrész történetének feldolgozásához ad segítséget a pedagógusoknak.
A dokumentum a kiállítás önálló megtekintéséhez és feldolgozásához ad segítséget a pedagógusoknak.
Szíves figyelmükbe ajánljuk az Óbudai Múzeum múzeumpedagógusa által kidolgozott foglalkozás útmutatót „Játék a városban” című állandó kiállításunkhoz kapcsolódóan, az óvodás  korosztály számára. A dokumentum a kiállítás önálló megtekintéséhez és feldolgozásához ad módszertani segédletet.
Az időszaki kiállításunkban megjelenő írók közül többen gyerekek számára is írtak. A foglalkozáson megismerkedünk a polgári karácsonyozás és ajándékozás szokásaival, majd az óbudai írók meséivel és verseivel. A művekből kiválasztott karaktereknek egy képeslap illusztrációjaként közös
A foglalkozáson megismerkedünk a "Közös otthon, saját érzés - Óbudai írók, írók Óbudán" című időszaki kiállítással, valamint a kiállítás tematikájában rejlő művészeti műfajokkal: a street arttal, az illusztrációval, a kreatív írással.
Új, rendelhető andragógiai foglalkozás szépkorú csoportoknak, "Közös otthon, saját érzés - Óbudai Írók, írók Óbudán" című időszaki kiállításunkhoz kapcsolódva.
A foglalkozás a „Közös otthon, saját érzés – Óbudai írók, írók Óbudán” című időszaki kiállításhoz kapcsolódik. Kihasználjuk a szöveg és kép játéka nyújtotta lehetőségeket, megismerkedünk az illusztráció fogalmával.
Az Óbudai Múzeum 2010-ben nyitotta meg kapuit az oktatási intézmények előtt. Azóta sok óvoda, iskola ismerte meg múzeumunkat, akikkel együttműködve számos vidám, vagy éppen elmélyült munkát kívánó múzeumpedagógiai foglalkozást, projektet tartottunk. Múzeumpedagógiai tevékenységünk célja, hogy
Betöltés..